بررسی چرم

چرم ماده ای است تقریباً به قدمت بشر. یک پوست دوم طبیعی پوشیدنی، برای هزاران سال محافظت، گرما و ظرافت را برای بشر فراهم کرده است. آیا این مطالب هنوز به روز هستند؟ اولین انسان ها به شکار گوشت (پروتئین، آهن) نیاز داشتند.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

صادرات چرم

حتی اگر پایداری برای آنها ناشناخته بود، آنها چیزی از طعمه خود را هدر نمی دادند زیرا حیوانات می توانستند بسیار بیشتر از غذا تهیه کنند.

نگهداری چرم

شاخ، پنجه و سم به عنوان طلسم، سوزن یا سلاح استفاده می شد. بعداً نحوه استفاده از پوست و مو را یاد گرفتند. آنها دریافتند که پوست های شسته شده در حوضچه با چوب های قدیمی مانند دیگران روی شانه هایشان پوسیده نمی شود. آنها یاد گرفتند که چگونه با آنها رفتار کنند و آنها را به کیف رو دوشی چرم تبدیل کنند. با گذشت زمان، آنها در خشک کردن، نمک زدن و برنزه کردن مهارت بیشتری پیدا کردند و پوست دوم جدید خود را نرم، بادوام و قوی در برابر باد و هوای بد کردند.

چرم

چرم ما از حیواناتی که شکار می کنیم (مانند پوست آهو، گراز وحشی و غیره) و از حیواناتی که برای تولید غذا پرورش می دهیم (گاو، گوسفند، بز، خرگوش و ماهی های خاص) می آید. پوست یا پوست آنها باقیمانده ای است که دباغ ها آن را بازیابی و بازیافت می کنند.

دباغی چرم

فرآیند دباغی در طول قرن ها تکامل یافته است و به محیط زیست آگاهانه تبدیل شده است، و همچنین برای کارگران چرم سازی ایمن تر شده است (ویدیوی سمت چپ را تماشا کنید). مکان هایی در جهان که شرایط پردازش و کار غیرقابل قبول است، کمتر و کمتر می شود. شورای بین‌المللی دباغ‌ها (ICT) و تمامی اعضای آن این شیوه‌هایی را که به هیچ وجه نشان‌دهنده دقیق صنعت مدرن چرم و محصولات آن نیست، رد و محکوم می‌کنند.

دباغی چرم

با این حال، چیزی تغییر نکرده است: ما انسان‌ها همچنان سعی می‌کنیم از حیوانات ذبح شده نهایت استفاده را ببریم و از هدر دادن محصولات جانبی آن‌ها، به‌ویژه پوست آن‌ها اجتناب کنیم. امروزه چرم هنوز یک ماده بسیار جذاب است. کاربرد چرم گوسفندی طبیعی رطوبت را منتقل می کند و دمای بدن را تنظیم می کند و پوشیدن آن را راحت می کند.

هنگامی که یک ماده دارای چنین خواص عالی باشد، باید از آن تقلید شود. بنابراین، مراقب تقلبی‌هایی باشید که نام و شهرت چرم را آزاد می‌کنند. چنین جایگزین هایی چرم نیستند و در کشورهای عضو اتحادیه اروپا و سایر کشورها غیرقانونی است که آنها را چرم نامید. ویژگی های آنها از نظر تنفس، دوام، پایداری و زیبایی به عملکرد چرم نزدیک نمی شود!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.