تفاوت چرم اسب نسبت به انواع دیگر چرم

چرم اسب دیوانه در طول قرن ها محبوبیت زیادی پیدا کرده است و دلیل خوبی دارد – زیبا، سخت و بادوام است. این باکیفیت ترین و گران ترین چرم موجود در بازار است که از پوست گاو دانه کامل تهیه شده است.

اگر در اطراف زین‌بازها بوده‌اید، احتمالاً عبارت «چرم اسب دیوانه» را زیاد شنیده‌اید و فکر کرده‌اید که این چیست.

بنابراین، چرم اسب دیوانه چیست، و اگر واقعا از پوست گاو ساخته شده است، چرا یک “اسب” در آن وجود دارد؟ خوب، با ما همراه باشید، زیرا ما در حال کشف کردن هستیم!

شرح مختصری از چرم اسب دیوانه
چرا به آن اسب دیوانه می گویند؟
چرم اسب دیوانه (پر دانه) در مقابل چرم معمولی (بالاترین)
چگونه از چرم اسب دیوانه خود مراقبت کنید
غذای آماده
شرح مختصری از چرم اسب دیوانه

چرم اسب دیوانه به سادگی چرم تمام دانه ای است که برای تقویت الیاف چرم صاف و واکس شده است.

برخلاف تصور بسیاری از مردم، این نوع چرم از پوست اسب ساخته نمی شود. از پوست گاو ایجاد شده است. تنها چیزی که از پوست پاک می شود مو است. همه چیز دست نخورده باقی می ماند

یکی از دلایلی که اکثر افرادی که به دنبال کیف چرم خوب هستند، چرم اسب دیوانه را ترجیح می دهند این است که با گذشت زمان بهتر می شود. اسب دیوانه به جای اینکه مانند بیشتر چرم ها فرسوده شود، پتینه ای رشد می کند که باعث زیباتر به نظر رسیدن اقلام می شود.

در حالی که محصولات ساخته شده از “چرم اصلی” (چرم معمولی) فقط چند سال دوام می آورند، محصولات چرمی دیوانه می توانند تا سی سال به شما خدمت کنند (اگر به درستی از آنها مراقبت شود گاهی اوقات بیشتر).

چرا به آن اسب دیوانه می گویند؟
اگر چرم از پوست گاو ساخته شده است، چرا کسی آن را “چرم اسب” می نامد؟ علاوه بر این، چرا “دیوانه”؟ – ممکن است تعجب کنید!

خوب، زیرا از آن برای ساختن زین اسب استفاده می شود. این تنها دلیل است در واقع در دنیای سوارکاری به چرم اسب دیوانه چرم زینتی نیز می گویند.

از کلمه “دیوانه” برای نشان دادن سرسختی آن استفاده می شود. مهم نیست که یک اسب چقدر قوی باشد، این چرم همیشه می تواند آنها را نگه دارد. چرم گاو دانه کامل قوی و بادوام است که به زین ها توانایی تحمل سال ها استفاده و سوء استفاده را می دهد.

How Crazy Horse (Full-Grain) Leather در مقابل. چرم معمولی (Top-Grain).
برای درک تفاوت بین چرم اسب دیوانه و چرم معمولی و چرم مصنوعی که امروزه بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد، ابتدا بیایید بدانیم که اصطلاحات دانه کامل و دانه بالا به چه معنا هستند.

چرم تمام دانه از بالاترین لایه پوست ساخته شده است، بدون اینکه هیچ بخشی از دانه های طبیعی از بین برود.

فقط موها برداشته می شوند و پس از آن پوست بلافاصله برای برنزه شدن گرفته می شود. تمام خصوصیات اصلی پوست از جمله ضخامت کامل و خاصیت جذب چربی آن دست نخورده باقی می ماند. همچنین، برای از بین بردن علائم موجود، هیچ سنباده یا سفت کاری انجام نمی شود. پوست همانطور که هست استفاده می شود.

با این حال، هنگامی که صحبت از چرم دانه‌ای به میان می‌آید، بالاترین لایه پوست به منظور نازک‌تر کردن آن، سمباده، سفت یا حتی تراشیده می‌شود. در حالی که این کار معمولاً کار با پوست را آسان‌تر می‌کند، محصولات ساخته شده از چرم با دانه‌های بالا دوام کمتری دارند.

در اینجا چگونگی تفاوت چرم دیوانه اسب کامل با چرم دانه ای برتر که امروزه در مغازه ها به عنوان چرم اصل می بینیم، متفاوت است. این ویدیو را نیز تماشا کنید که تفاوت بین چرم دانه کامل و چرم دانه برتر را توضیح می دهد.

کیفیت و هزینه چرم اسب

چرم اسب دیوانه با کیفیت بالا است، از این رو گران ترین است. از آنجایی که کار با آن دشوارتر است، تجهیزات خاصی برای پردازش پوست و کارآمد ساختن آن مورد نیاز است، همه اینها با حفظ کیفیت دانه. این همان چیزی است که چرم اسب دیوانه را به میزان قابل توجهی گرانتر از همتای مرغوب خود می کند.

در بیشتر موارد متوجه می‌شوید که در جایی که انواع چرم درجه یک فقط حدود 2 تا 5 دلار به ازای هر فوت مربع قیمت دارد، چرم اسب دیوانه به 15 دلار در هر فوت مربع می‌رسد. چرم با دانه بالا نازک‌تر است، بنابراین کیفیت پایین‌تری در نظر گرفته می‌شود. این، و این واقعیت که کار کردن با آن نسبتاً آسان است، هزینه آن را کمتر می کند.

ظاهر
سطح چرم اسب دیوانه بسیار منحصر به فرد است. از آنجایی که دست نخورده باقی مانده است، داستان زیبایی را از طریق علائم و نقص های طبیعی خود بیان می کند.

برای از بین بردن لکه ها و عیوب، بالاترین سطح چرم دانه بندی شده با سنباده جدا می شود. این باعث می شود که پوست یکنواخت تر از چرم تمام دانه به نظر برسد اما در نتیجه مقدار زیادی استحکام را از دست می دهد.

کیفیت و هزینه چرم اسب

دوام
چرم اسب دیوانه محکم و بادوام است زیرا تقریباً هیچ چیز از دانه طبیعی آن پاک نمی شود. همچنین بسیار قابل تنفس است، به این معنی که در اثر تماس طولانی مدت عرق نمی کند. اما از آنجایی که این چرم طرح دار خاصیت جذب روغن خود را حفظ می کند، به راحتی لکه می شود، بنابراین محصولات شما را با حالت دهنده چرم محافظت کنید.

چرم دانه بالا دوام کمتری دارد و این به ویژه به این دلیل است که الیافی که قرار است آن را محکم نگه دارند، سمباده می شوند. محصولات ساخته شده از این نوع چرم، بنابراین، بسیار ظریف تر هستند و به راحتی خراشیده می شوند.

همانطور که قبلا ذکر شد، چرم اسب دیوانه مانند چرم معمولی کهنه نمی شود. به جای فرسوده شدن، یک پتینه طبیعی ایجاد می کند که نمی توان آن را تکرار کرد. هر چه بیشتر عمر کند، زیباتر می شود.

چرم دانه بالا دارای پوشش بیرونی است که از لکه شدن آن جلوگیری می کند. در حالی که این ممکن است ظاهر یک آیتم را تمیز نگه دارد، اما روکش از ایجاد پتینه طبیعی توسط چرم جلوگیری می کند. همچنین باعث کاهش تنفس آن می شود.

چگونه از چرم اسب دیوانه خود مراقبت کنید

خوبی سرمایه گذاری روی محصولات چرمی اسب دیوانه و چرم بزی این است که آنها به زیبایی پیر می شوند و سایه منحصر به فرد خود را ایجاد می کنند. و از آنجایی که چرم تمام دانه است، به نگهداری زیادی نیز نیاز ندارد.

با این حال، محصولات چرمی اسب دیوانه هنوز هم مستعد کثیفی و سایر عیوب نامطلوب هستند، و شما باید بدانید که چگونه از آنها مراقبت کنید تا چرم را در شرایط بکر نگه دارید. در زیر چند نکته در مورد نحوه مراقبت از چرم اسب دیوانه آورده شده است.

چگونه از چرم اسب دیوانه خود مراقبت کنید

تمیز کردن
تمیز کردن منظم چرم اسب دیوانه و غلات کامل با واکس چرم باعث می شود که همیشه تازه بماند. با این حال، مهم است که فقط از پاک کننده های ملایم استفاده کنید.

در حالی که برخی از افراد ممکن است از پاک کننده های چرم و صابون های زین حمایت کنند، این محصولات حاوی مواد شیمیایی خشن هستند که بر بافت، رنگ و استحکام چرم تأثیر می گذارد.

به جای آن از محلول آب گرم و مایع ظرفشویی ملایم استفاده کنید و به آرامی با یک پارچه میکروفیبر نرم مالش دهید. این کار به اندازه کافی از شر هرگونه لکه روغن و کثیفی خلاص می شود.

همچنین، قبل از نگهداری، مطمئن شوید که آن را کاملاً خشک کنید. بنابراین، پس از تمیز کردن، اجازه دهید در دمای اتاق خشک شود، نه در نور مستقیم خورشید. از بخاری یا سشوار نیز استفاده نکنید. اینها می توانند چرم را تار یا محو کنند.

پس از خشک شدن محصول، یک لایه نازک از نرم کننده چرمی را به بیرون بمالید تا انعطاف پذیر و ضد آب بماند.

از بین بردن لکه های چرم اسب

یکی از معایب اصلی چرم اسب دیوانه این است که به راحتی لکه می شود. این لکه ها می توانند هر چیزی از ریختن تا لکه باشند. در حالی که محصولات غلات کامل معمولاً ضد آب هستند، ماندن هرگونه ریزش برای مدت طولانی روی محصول باعث ایجاد لکه می شود. به همین دلیل است که باید فوراً آنها را تمیز کنید.

به سادگی یک تکه پارچه نرم را در آب گرم فرو کنید و به آرامی روی لکه بمالید. همچنین فراموش نکنید که محصول را حداقل هر سه ماه یکبار با آب و صابون و واکس چرم تمیز کنید. این به حذف هر گونه رد باقی مانده از روغن روی دستان شما کمک می کند.

ذخیره سازی چرم اسب

محصولات چرمی اسب دیوانه را در مکانی خشک، خنک و دارای تهویه مناسب نگهداری کنید. نکته مهم این است که قبل از انجام این کار مطمئن شوید که محصولات کاملاً خشک شده اند. این به جلوگیری از کپک زدن و تغییر رنگ کمک خواهد کرد.

آیا چرم اسب دیوانه در صورت درمان نشدن کوچک می شود؟
بله، اگر محصول چرمی تمام دانه خود را بدون قید و شرط رها کنید، چروک می شود. این به این دلیل است که چرم ارگانیک است. هنگامی که از آب برای تمیز کردن چرم خود استفاده می کنید، آب روغن های حیاتی را جابجا می کند و الیاف پوست را در معرض جو قرار می دهد. این چیزی است که باعث کوچک شدن می شود.

می توانید با پاک کردن محصول با نرم کننده چرمی در زمانی که هنوز خیس است از چروک شدن آن جلوگیری کنید. نرم کننده به منافذ نفوذ کرده و روغن های طبیعی را که در حین تمیز کردن از بین رفته اند جایگزین می کند و محصول را نرم، انعطاف پذیر و در شکل مناسب خود نگه می دارد.

هر چند وقت یکبار باید یک محصول چرمی اسب دیوانه را شرطی کنید؟
این بستگی به تعداد دفعات استفاده شما از محصول و شرایط استفاده از آن دارد. در شرایط عادی، چرم اسب دیوانه معمولاً 3 یا 4 بار در سال نیاز به حالت دادن دارد.

با این حال، اگر بیشتر وقت خود را در خارج از منزل می گذرانید و کیف و کفش چرم شما دائماً در معرض شرایط شدید قرار دارد، عاقلانه است که آن را 5 یا 6 بار در سال درمان کنید.

اگر چرم بارانی شد و کاملاً خیس شد، قبل از اینکه اجازه دهید در هوا خشک شود، درمان را اعمال کنید. هنگامی که به درستی و طبق دستورالعمل استفاده شود، حالت دهنده چرم می تواند عمر محصول شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

با این حال، مهم است که قبل از استفاده از نرم کننده روی پوست خود یک آزمایش نقطه ای انجام دهید. ابتدا آزمایش یک نقطه کوچک پنهان نه تنها به شما کمک می کند تا تعیین کنید که آیا درمان واقعاً مؤثر است یا خیر، بلکه به میزان مورد نیاز نیز کمک می کند. تهویه بیش از حد می تواند باعث شود الیاف پوست شکل خود را از دست بدهند.

غذای آماده
چرم اسب دیوانه بالاترین درجه چرم است که برای هر کسی که به دنبال چقرمگی و دوام است مناسب است. در حالی که بیشتر برای زین اسب استفاده می شود، چرم اسب دیوانه برای کیف، کیف پول، ژاکت و کفش نیز عالی است.

تفاوت آن با چرم معمولی این است که دانه کامل است و به مرور زمان پتینه طبیعی ایجاد می کند که به معنای گران تر بودن نیز هست. برای اینکه مطمئن شوید چرم اسب دیوانه شما دوام بیشتری دارد، آن را به طور منظم تمیز و حالت دهی کنید و اجازه دهید قبل از نگهداری در هوا کاملاً خشک شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.