درجه بندی چرم ها

پوست ها به طور کلی به شرح زیر درجه بندی می شوند:

درجه پنهان او – شماره یک
پوست های شماره یک پوست های درجه یک هستند. آنها معمولاً هیچ نقص سطحی، سوراخ یا بریدگی عمده ای ندارند. اگر سوراخ‌هایی در فاصله 3 تا 4 اینچی از لبه پوست‌ها وجود داشته باشد و بتوان آن‌ها را برش داد، روی درجه کلی تأثیری نمی‌گذارند. حدود 80 درصد پوست های ارسال شده به دباغ ها باید درجه یک باشد.

صادرات سالامبور

درجه پوسته چرم – شماره دو
پوست شماره دو مجاز است تا چهار سوراخ یا برش داشته باشد، به شرطی که در یک خط مستقیم روی پوست قرار گیرد. این به آنها اجازه می دهد تا بعداً بریده شوند و هنوز هم سطح قابل توجهی از پوست قابل استفاده ایجاد شود.

سوراخ ها معمولا باید کمتر از 5 اینچ باشند تا در پوست درجه دو قابل قبول در نظر گرفته شوند. عیوب دانه نیز نباید بزرگتر از حدود 1 فوت مربع در منطقه تحت پوشش باشد. تقریباً 15 تا 20 درصد پوست های ارسال شده به دباغ ها دارای درجه پوست شماره دو هستند.

درجه پوسته چرم – شماره سه
پوست های شماره سه که برای کیف چرم رودوشی از انها استفاده می شده است معمولاً دارای پنج سوراخ یا بیشتر یا بریدگی های بزرگ در داخل پوست هستند، به طور ایده آل در یک خط به طور کلی مستقیم. این به آنها اجازه می دهد تا بعداً بریده شوند و هنوز هم سطح قابل توجهی از پوست قابل استفاده ایجاد شود.

یک برش یا سوراخ بیش از 6 اینچ می تواند مجاز باشد. همچنین ممکن است عیوب دانه یا مجموعه‌ای از سوراخ‌های کوچک‌تر نزدیک به هم وجود داشته باشد که سطحی بزرگ‌تر از 1 فوت مربع را شامل می‌شود. به طور کلی، پوست‌های درجه‌بندی شده شماره سه حداقل باید 50٪ سطح قابل استفاده را ایجاد کنند.

به طور کلی، پوست درجه سه تنها زمانی توسط دباغ ها خریداری می شود که آنها به طور خاص با خرید این درجه از پوست موافقت کرده باشند.

درجه پوسته چرم غیر قابل دباغ شدن

پوست هایی که استانداردهای کیفی درجه یک، دو یا سه را برآورده نمی کنند غیرقابل دباغی تلقی می شوند. آنها به دباغ‌ها ارسال نمی‌شوند و وارد کانال مناسب دیگری برای استفاده از مواد خام پوست حیوانات، خارج از صنعت چرم می‌شوند.

درجه پوسته چرم غیر قابل دباغ شدن

سالامبور گوسفندی تازه

انواع برش چرم
یک پوست تمام شده چرم دارای مقدار نسبتاً زیادی چرم است که می توانید هنگام تصمیم گیری در مورد محل برش از قطعات مورد استفاده در یک پروژه انتخاب کنید. بر اساس مساحت پوست نسبت به بدن حیوان، برخی از قطعات کمی با کیفیت تر و کار با آنها کمی آسان تر خواهد بود.

معمولا قیمت چرم گوسفندی بر اساس نوع برش قابل خریداری است. این می تواند شامل مخفی کامل یا مناطق خاصی در آن باشد. بر اساس نوع پروژه ای که روی آن کار می کنید و ویژگی های عملکردی که در قطعه تمام شده می خواهید، دانستن برش های مختلف موجود می تواند مفید باشد.

اگر دقیقاً به دنبال محل تهیه برش یا قطعات چرمی برای یک پروژه هستید، اینجا را کلیک کنید تا راهنمای خریدی که من تهیه کرده‌ام را مرور کنید.

راهنمای برش و پوسته چرم – انواع چرم – کالاهای چرمی لیبرتی
راهنمای پنهان کردن و برش چرم

برش کامل چرم

یک پوست کامل چرمی کل پوست برنزه شده و برنزه شده یک حیوان را در بر می گیرد. از آنجایی که شامل نواحی تمام برش های مرتبط دیگر می شود، چرم موجود از نواحی نرم تر با ویژگی های کشش مختلف تا مناطق ضخیم تر و سفت تر پوست متغیر است. محدوده ضخامت و وزن چرم در کل پوست متفاوت است.

برش چرم جانبی
برش کناری یک پوست چرم نصف کل پوست است که از طول وسط بریده شده است. از آنجایی که این شامل حداقل بخش‌هایی از نواحی از تمام برش‌های مرتبط می‌شود، چرم موجود از نواحی نرم‌تر با ویژگی‌های کششی مختلف تا مناطق ضخیم‌تر و سفت‌تر پوست متغیر است.

برش کامل چرم

پوست سالامبور گوسفندی

برش چرم شانه
برش شانه یک پوست چرمی از ناحیه شانه حیوانات می آید. این ناحیه عموماً احساسی محکم و در عین حال شکل پذیر و انعطاف پذیر دارد. برش های شانه برای ابزارسازی خوب عمل می کند.

برش چرم دو شانه
برش دو شانه پوست چرمی از ناحیه شانه حیوانات می آید. این اساساً کل ناحیه شانه از پوست است. این ناحیه عموماً احساسی محکم و در عین حال شکل پذیر و انعطاف پذیر دارد. برش های شانه برای ابزارسازی خوب عمل می کند.

برش چرم خم
برش خم یک پوست چرمی از ناحیه ستون فقرات به سمت شکم تا وسط پوست است. این یکی از بهترین کاربرد چرم‌ گوسفندی  موجود در پوست است، قسمت‌های اصلی آن معمولاً به سمت عقب قبل از لب به لب است. بهترین کاربرد آن برای تعدادی از کاربردهای محصولات چرمی است.

برش دوبل خم چرم
برش دوتایی یک پوست چرمی از ناحیه ستون فقرات به سمت شکم تا وسط پوست است. این یکی از بهترین چرم‌های موجود در پوست است، قسمت‌های اصلی آن معمولاً به سمت عقب قبل از لب به لب است. بهترین کاربرد آن برای تعدادی از کاربردهای محصولات چرمی است.

برش چرم لب به لب
برش قنداق پوست چرم از قسمت پای عقبی پوست است که در اطراف باسن و به سمت ستون فقرات قرار دارد. این ضخیم ترین و محکم ترین ناحیه پوست است. برش های لبنی چرم خوبی برای اقلام ضخیم تر مانند کمربندهای سنگین می کند.

برش دو لبه چرم
برش دو لبه پوست چرمی از قسمت پای عقبی پوست است که در اطراف باسن و به سمت ستون فقرات در دو طرف پوست کشیده می شود. این ضخیم ترین و محکم ترین ناحیه پوست است. برش های باسن، چرم خوبی را ایجاد می کند

برش کامل چرم

برای اقلام ضخیم تر مانند تسمه های سنگین.

برش چرم شکم
برش شکمی پوست چرم از لبه های چپ یا راست پوست است. شکم حیوانات به طور طبیعی با مصرف آب و غذا منبسط و منقبض می شود. این باعث می شود چرم شکمی کمی نرم تر و کشش تر از سایر قسمت های پوست باشد. در حالی که چرم اصلی در نظر گرفته نمی شود، چرم شکمی برش را می توان برای انواع کاربردهای چرم کاری استفاده کرد.

برش دوتایی چرم شکم
برش شکم پوست چرم از لبه های چپ و راست پوست است. شکم حیوانات به طور طبیعی با مصرف آب و غذا منبسط و منقبض می شود. این باعث می شود چرم شکمی کمی نرم تر و کشش تر از سایر قسمت های پوست باشد. در حالی که چرم اصلی در نظر گرفته نمی شود، چرم شکمی برش را می توان برای انواع کاربردهای چرم کاری استفاده کرد.

انواع چرم از پوست های مختلف حیوانات

گاو – انواع چرم

از پوست هر حیوانی می توان چرم تولید کرد. در طول تاریخ چرم های زیادی در زمان ها، مناطق و از طریق روش های مختلف ساخته شده اند.

امروزه رایج ترین آنها گاو، گوسفند، بز و خوک هستند. با این حال، در صورت نیاز برای یک پروژه، بیشتر هر نوع را می توان به دست آورد. بیایید برخی از انواع رایج‌تر و کمتر رایج‌تر چرم را در زیر بررسی کنیم.

به طور کلی، هنگامی که در مورد چرم حیوانات صحبت می شود، از چرم های حیوانات بزرگتر مانند گاو به عنوان “پوست” یاد می شود. به حیوانات کوچکتر مانند خرگوش یا خوک پوست گفته می شود. همچنین از نظر حجم، چرم گاو حدود 67 درصد از کل تولید سالانه چرم در سراسر جهان را تشکیل می دهد.

گاو – گاو نر
گاو نر گاوهای نر اخته نشده هستند. آنها دارای سطوح بالاتری از تستوسترون و به طور کلی، پوست ضخیم و سنگین هستند. چرم گاو برای استفاده از چرم ضخیم تر مانند کمربندهای سنگین و زیره های خودنمایی و چکمه مفید است. تعداد کمی از گاوهای نر به عنوان گاو نر نگهداری می شوند تا نژادها را تکثیر کنند، بنابراین مقادیر بسیار کمتری از چرم گاو نر معمولاً نسبت به انواع دیگر موجود است.

انواع چرم از پوست های مختلف حیوانات

گاو – گاو
استرها گاوهای نر اخته شده هستند. آنها یکی از محبوب ترین انواع چرم حیوانات هستند. همچنین تعداد گاوهای نر بسیار بیشتر از گاو نر نگهداری می شود، بنابراین چرم فرمان بیشتر در دسترس است. برای کاربردهای چرمی مانند سراجی، کمربند، برخی کفش ها و سایر اقلام بند به خوبی کار می کند.

گاو – گاو
گاوها گاوهای ماده ای هستند که گوساله داشته اند. آنها بسیار رایج و محبوب هستند. چرم گاوی یک چرم ضخیم و نرم است که برای اکثر نیازهای معمولی چرم به خوبی کار می کند.

گاو – تلیسه
تلیسه ها گاوهای ماده ای هستند که هنوز گوساله نداشته اند. این نوع چرم عموماً نرم و انعطاف پذیر است و برای کفش، چکمه و کیف چرم طبیعی مشابه عالی است.

گاو – گاوهای شیری
گاوهای شیری گاوهای ماده ای هستند که عمدتاً برای تولید شیر پرورش داده می شوند. پوست آنها به طور کلی نرم و نازک است. این باعث می شود برای کمربندهای سبک تر، کیف پول، لباس، اثاثه یا لوازم داخلی و بند، چرم عالی باشد.

گاو – گوساله
گوساله ها گاوهای نر یا ماده جوان هستند. پوست آنها عموماً بسیار نرم، نازک و انعطاف پذیر است. این باعث می شود که برای کاربردهای چرم ظریف مانند کیف پول، بند ساعت و لوازم جانبی چرمی کوچکتر از جمله کیف های دستی مفید باشد.

خوک ها
خوک – انواع چرم

چرم خوک بیشتر در چین تولید می شود. به دلیل قابلیت تنفس و سبکی پوست، عمدتاً در لباس استفاده می شود. چرم خوک حدود 10 درصد از کل تولید چرم در سراسر جهان را تشکیل می دهد.

انواع چرم از پوست های مختلف حیوانات

گوسفند
گوسفند – انواع چرم – کالاهای چرمی لیبرتی

چرم گوسفند که پوست گوسفند نیز نامیده می شود، محبوبیت زیادی دارد زیرا اغلب یک طرف آن به عنوان چرم و روی دیگر آن با پشم پوشیده شده است. پشم به طور طبیعی عرق را از پوشنده دور می کند. این باعث می شود آن را به یک چرم ایده آل برای استفاده در روکش صندلی ها، کفش ها، دمپایی ها، چکمه ها و مقرنس ها در تمام طول سال تبدیل کند. چرم گوسفند، از جمله چرم بره) حدود 12 درصد از کل تولید کمربند چرم بدنسازی در سراسر جهان را تشکیل می دهد.

بز
بز – انواع چرم

چرم بز چرم بسیار نرم، محکم و بادوام است. اغلب در تولید کفش، چکمه، دستکش، فرش و کیف استفاده می شود. پوست‌ها انعطاف‌پذیر و منعطف هستند و احساس راحتی را ایجاد می‌کنند. چرم بز و بز (بز جوان) حدود 11 درصد از کل تولید چرم در سراسر جهان را تشکیل می دهد.

اسب
اسب – انواع چرم

چرم اسب معمولاً با چرم مرغوب “کوردوان” مرتبط است. از قسمت قنداق اسب ساخته شده است. چرم کردوان بسیار ضخیم، صاف و متراکم است. برای کفش ها و دستکش های خوب عالی عمل می کند.

انواع چرم از پوست های مختلف حیوانات

همچنین در مقایسه با پوست گاو، ته اسب سطح نسبتاً کمی را می پوشاند. به همین دلیل است که محصولات چرمی کوردوان معمولاً اقلام کوچکی مانند کفش، دستکش و لوازم جانبی کوچک هستند.

چرم حیوانات عجیب و غریب

پالتو خز – انواع چرم – کالاهای چرمی لیبرتی
کت خز

از آنجایی که چرم را می توان از هر حیوانی تهیه کرد، اغلب انواع مختلفی از تولیدی کمربند چرم در دسترس است. آنها اغلب به عنوان چرم های “عجیب” شناخته می شوند، زیرا کمتر رایج هستند و گاهی اوقات به دست آوردن، ساختن یا پیدا کردن آنها دشوار است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.