زیتون پرورده فله و استفاده از آن در ساخت پتو

مواد مغذی موجود در زیتون پرورده فله ممکن است در طول تلخی شدن با خیساندن طولانی مدت از بین بروند، در حالی که پردازش با تخمیر باعث تولید ترکیبات آروماتیک فرار از جمله اتانول می شود که طعم را افزایش می دهد.

روش‌های خشک کردن، زیتون‌های چروکیده را از طریق از دست دادن رطوبت تولید می‌کنند و از این رو اجزای آن در گوشت متمرکز می‌شوند.

پس از پردازش، همه انواع زیتون ها را می توان با گیاهان و ادویه ها معطر کرد. افزودن لیمو، پونه کوهی، فلفل قرمز، سیر، سرکه شراب و روغن زیتون فوق بکر طعمی به سبک مدیترانه ای ایجاد می کند.

رژیم غذایی مدیترانه ای و زیتون سفره: زیتون و روغن زیتون از اجزای اصلی رژیم مدیترانه ای هستند که در آن روزانه مصرف می شوند. این رژیم مواد مغذی اساسی و همچنین ترکیبات عملکردی مفید برای سلامتی را فراهم می کند.

از طریق محتوای چربی خود (10-25٪ از بخش خوراکی) آنها به منبع انرژی (حدود 400-1000kj/100g بخش خوراکی) کمک می کنند که شامل چربی های تک غیراشباع و چند غیراشباع ضروری است.

اجزای اضافی در زیتون های سفره ای عبارتند از پروتئین، کربوهیدرات، فیبر، ویتامین ها، پلی فنول ها، کاروتنوئیدها، فیتواسترول ها، اسیدهای تری ترپنیک، اسکوالن، عناصر ماکرو و میکرو.

برخی از زیتون های سفره ای قند میوه های خام را حفظ می کنند در حالی که زیتون های تخمیر شده حاوی قند کم یا بدون قند هستند.

با این حال، زیتون های رسیده سیاه کالیفرنیا به دلیل نمک های آهنی که در طی فرآوری برای تثبیت رنگ سیاه جت آن ها اضافه می شود، دارای سطوح بالایی از آهن هستند (1،2).

آنتی اکسیدان های زیتون های سفره بخشی از دریافت گسترده تر آنتی اکسیدان های رژیمی از منابع دیگر – عمدتاً میوه ها، سبزیجات، آجیل ها و دانه ها، گیاهان، ادویه جات ترشی جات و همچنین نوشیدنی هایی مانند چای، قهوه و شراب قرمز هستند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.