سرکه به عنوان یک درمان دارویی

تحقیقات انجام شده بر روی انسان در اوایل پزشکی یونان باستان آغاز شد، به عنوان یک درمان برای یک درمان دارویی می شود.
افراد سالمی که سرکه انگور حاوی 1 گرم اسید استیک همراه با وعده های غذایی غنی شده با کربوهیدرات مصرف می شوند، به دلیل اسیدیته بودن آن، بدون تأثیر بر معده، پاسخ گلیسمی را محدود کردند.
علاوه بر این، مصرف سرکه منطقه زیر منحنی پاسخ انسولین را تا 20 درصد از مصرف ساکارز کاهش داد و پاسخ گلیسمی را 30 درصد کاهش داد.
علاوه بر این، حرکت سرکه برای حرکت گلوکز توسط دستگاه ساعد و سرعت جریان خون با استفاده از تکنیک تفاوت شریانی وریدی بررسی شد.
نویسندگان گزارش کردند که تجویز سرکه قند خون پس از غذا را کاهش می دهد و عملکرد انسولین را بر روی ماهیچه های اسکلتی بهبود می بخشد، که دفع گلوکز را افزایش می دهد.
مطالعاتی که بر روی ایمنی و تحمل مصرف سرکه سفید گزارش شده است که مصرف سرکه می تواند باعث حرکات روده و نفخ شود. از سوی دیگر، جانستون و همکاران. بروز هیپوگلیسمی را در یکی از گزارش های تحت درمان با سرکه کرد.
5.2. اثر ضد خون
از سرکه در طب سنتی برای درمان دیس لیپیدمی استفاده می شود که باعث ایجاد بیماری های درمانی بیماران می شود. تجویز سرکه سیب در طی 8 هفته پروفایل لیپیدی (کلسترول، لیپوپروتئین با چگالی کم (LDL) و تری گلیسیرید) را بهبود می بخشد.
علاوه بر این، موش هایی که با رژیم غذایی پرچرب تغذیه می شوند و با سرکه اسید استیک مصنوعی یا سرکه نیپا درمان می شوند، سطح کلسترول، تری گلیسیر، LDL و لپتین را کاهش دادند.
در مطالعه دیگری، تیمار سلول‌های 3T3-L1 با سرکه خرما میناب گوجه‌فرنگی میزان تری گلیسیرید را تا 45.71 درصد در مقایسه با سلول‌هایی که با سرکه گوجه‌فرنگی تیمار کاهش دادند، کاهش داد.
تجمع افزایش در سلول‌های 3T3-L1 را سرکوب کرد و تمایز کرد که باعث کاهش وزن و استعمال بدن می‌شود مکانیسم مولکولی درگیر در کنترل بدن توسط سرکه انار برای اولین بار توسط برانگیخته شد که ثابت کرد سرکه انار AMPK را در بافت فعال می کند.
فعال شدن AMPK مسیرهای آنابولیک را از طریق سرکوب SERBP-1c توانایی می کند.
اسید استیک جزء اصلی موجود در سرکه است. نشان داده شده است که اسید استیک بیان ژنهای لیپوژنیک را با استفاده از فعال سازی AMPK از طریق کاهش می دهد و متعاقباً باعث کاهش میزان اسید سنتز و استیل کوآ کربوکسیلاز می شود.
اثر متقابل اثر فیتوشیمیایی  سرکه بالزامیک تک نفره می تواند یک عامل موثر عالی AMPK باشد که ممکن است متابولیسم لیپیدها را کنترل کند.
 • منابع:
  1. Fruits Vinegar: Quality Characteristics, Phytochemistry, and Functionality
 • تبلیغات: 
  1. نمایندگی فروش اینترنتی تیغ و ژیلت هاوار
  2. مردمانی که با کمترین زمان ممکن به زندگی مرفه رسیدند
  3. ساخت اولین سیم برق با استفاده از زیره
  4. تاثیر آثار شاد زیستن بر روح و روان

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.