فرش 12 متری قالی سلیمان پیشکش تیم نساجی به رونالدو در بازی با النصر خواهد بود

فرش ها و گلیم های بافته شده با گره دستی جزو دست بافت ها محسوب می شود. آنها فرش هایی هستند که ساخته نمی شوند، با کار ماشینی تولید نمی شوند و توسط نیروی انسانی تولید می شوند.

فرش های دستبافت بر روی بافنده های مخصوص خود بافته می شوند. پود و تار کشیده شده به صورت عمودی و افقی بر روی بافندگی فرش، اسکلت فرش ها را تشکیل می دهد.

فرش 12 متری قالی سلیمان به صورت پشم، پشم و ابریشم یا ابریشم تولید می شوند. فرش دستبافت با مواد طبیعی تولید می شود نه مواد مصنوعی. فرش هایی با ماندگاری بالا هستند و به راحتی فرسوده نمی شوند.

در حالی که پودها و تارها در فرش های پشمی پنبه ای یا پشمی هستند، می توان آن را به عنوان ابریشم در فرش های ابریشمی کامل با ارزش نیز ترجیح داد. فرش‌های با اسکلت ابریشمی نرم‌تر، روکش‌دار و ظریف‌تر هستند.

فرش 12 متری قالی سلیمان

حاشیه‌های فرش از جنس اسکلت ساخته می‌شود، مگر اینکه بعداً تغییر کند (یعنی حاشیه‌های کاذب ساخته شود). به عبارت دیگر تار پود فرش پشم، پود و تار پشم و پود و تار فرش با اسکلت نخی پنبه است.

همچنین در صورت پارگی، سوراخ و یا آسیب دیدگی قابل تعمیر است. تمامی فرش هایی که قبل از تولید کارخانه و ماشین تولید می شدند، دستباف و با گره های دستباف تولید می شدند.

فرش دستبافت همیشه در قدیم به ویژه در جوامع عشایری مورد استفاده قرار می گرفت. جوامع عشایری هر جا که می رفتند در چادرهایی که برای سرپناه برپا می کردند فرش های خود را روی زمین می گذاشتند.

فرش همچنین آنها را از آلودگی، سرما و حشرات محافظت می کرد. به همین دلیل از قدیم الایام فرش کف خانه بوده است. امروزه به بخشی جدایی ناپذیر از دکوراسیون خانه ها تبدیل شده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.