مشخصات چرم پوست گوساله

چرم پوست گوساله چیست
چرم پوست گوساله دارای سطحی است که در لمس صاف، ظاهری مجلل و در عین حال بادوام تر از پوست گاو معمولی است. این باعث می شود که آن را برای پالتو مانتو چرم، کاپشن ها و بسیاری از محصولات چرمی دیگر انتخاب کنید.

اگر به سلسله مراتب چرم از نظر کیفیت و مطلوبیت نگاه کنیم، قطعاً پوست گوساله در صدر قرار دارد. اگر به خرید ژاکت پوست گوساله علاقه دارید یا فقط می خواهید در مورد دنیای جذاب چرم بیشتر بدانید، این مقاله برای شما مناسب است.

قبل از اینکه به بحث بپردازیم که چرم گوساله را برای کاپشن‌های چرمی مناسب می‌کند، باید بدانیم که در واقع چیست.

بیایید نگاهی عمیق به پوست گوساله بیندازیم
چرم گوساله یا چرم گوساله نوعی چرم است که از پوست گاوهای اهلی جوان تهیه می شود. اغلب از آن به عنوان لوکس ترین نوع چرم یاد می شود و جایگاه خاصی در صنعت مد چرم دارد. در انواع محصولات چرمی از کت گرفته تا کفش، کیف دستی، کمربند زنانه و کیف پول استفاده می شود.

دو روکش چرم گوساله چگونه ساخته می شود؟

چرم پوست گوساله از پوست گوساله درست می شود. سپس پوست خام پردازش می شود تا تمام موهای روی آن پاک شود. هنگامی که از تمام موها پاک شد، به مرکز برنزه کردن فرستاده می شود. در آنجا آن را دباغی و پردازش می کنند تا به چرم مناسبی تبدیل شود که در تمام محصولات چرمی در سراسر جهان استفاده می شود.

در طول فرآیند فرآوری، چندین پوشش روی چرم اعمال می شود که ظاهر، وزن و سایر عوامل فیزیکی آن را تغییر می دهد. پوست گوساله، به ویژه، دارای دو پوشش اصلی است. آنیلین و نیمه آنیلین.

چرم آنیلین چیست

چرم آنیلین یکی از معروف ترین روکش های چرم موجود است و به درستی هم همینطور است. این خالص ترین نوع چرم موجود در بازار است. پردازش نهایی انجام شده برای چرم پایانی آنیلین بسیار سبک است.

چرم آنیلین عمدتاً به دلیل نرمی آن شناخته می شود، اما جنبه ای از آنیلین که بسیاری از مردم درباره آن نمی دانند این است که چین و چروک ها و سایر علائم موجود در بدن حیوان را حفظ می کند. این باعث می شود که روکش آنیلین برای چرم پوست گوساله ایده آل باشد. از آنجایی که پوست گوساله در حال حاضر صاف و نرم است، حفظ این ویژگی با اجتناب از سمباده زدن کاملا منطقی است.

چرم آنیلین چیست

چرم آنیلین همچنین تمام دانه های طبیعی پوست حیوانات را حفظ می کند، در نتیجه یک تکه چرم به راحتی در هر رنگ یا سایه ای که می خواهید رنگ می شود. بنابراین، اگر می‌خواهید خود را از طریق رنگ‌های پر جنب و جوش و سایه‌های پر جنب و جوش بیان کنید، چرم پوست گوساله آنیلین راهی است که باید انجام دهید.

چرم نیمه آنیلین:
چرم نیمه آنیلین ممکن است شبیه به آنیلین به نظر برسد اما نسبتاً متفاوت است. تمایز اصلی در این واقعیت نهفته است که چرم نیمه آنیلین پوست گوساله دارای یک پوشش محافظ بر روی آن است. این پوشش برای جلوگیری از آسیب دیدن کیف و کفش چرم و همچنین برای جلوگیری از آسیب رطوبت وجود دارد. نیمه آنیلین نیز از چرم آنیلین بادوام تر است.

علاوه بر این، نیمه آنیلین معمولاً از پوست گوساله ساخته می شود که کمترین تعداد چین و چروک و نشانه را دارد و بسیار یادآور چرم دانه کامل است. این ظاهر بکر و بی نقص، فنجان چای همه نیست، با این حال هنوز بخش قابل توجهی از بازار را در اختیار دارد.

آیا پوست گوساله چرم واقعی است؟

بله، چرم گوساله بسیار چرم واقعی است. در اینجا تمایز بین چرم واقعی و اصل بسیار مهم است. بسیاری از مردم این کلمات را به جای هم به کار می برند که صحیح نیست.

چرم واقعی، همانطور که از نام آن پیداست، از پوست خام با کیفیت بالا ساخته می شود و اغلب حاوی چین و چروک ها و علائم است. از سوی دیگر، چرم مبلی طبیعی، در حالی که چرم واقعی از نظر فنی، پایین ترین درجه چرم واقعی است. اغلب کیفیت آن بهتر از چرم مصنوعی نیست.

آیا پوست گوساله چرم واقعی است؟

 

آیا چرم گوساله ضد آب است؟
چرم پوست گوساله به دلیل دانه بندی سفت تر، مقاومت نسبتاً بالایی در برابر آب دارد. اما ادعای ضد آب بودن آن گمراه کننده خواهد بود. هیچ چرم واقعی به تنهایی نمی تواند کاملا ضد آب باشد.

اسپری هایی در بازار وجود دارد که ادعا می کنند چرم را در برابر آب مصون می کند، اما چرم به تنهایی رطوبت را جذب می کند. بنابراین، دور نگه داشتن لباس ها و پالتو مانتو چرم از آب و مناطق مرطوب همیشه ایده خوبی است.

چرم پوست گوساله چگونه در برابر سایر انواع چرم منصف است؟
قبلاً اشاره کردیم که چرم پوست گوساله یکی از بهترین انواع چرم محسوب می شود. لطافت و احساس لوکس بودن آن وضعیت فوق العاده و قیمت بالای آن را توجیه می کند. اما واقعا چقدر خوب است؟ بیایید چرم پوست گوساله را با سایر انواع چرم محبوب مقایسه کنیم و ببینیم که چگونه در برابر آنها مقاومت می کند.

پوست گوساله در مقابل پوست های دیگر

چرم گاوی معمولی ترین نوع چرم در این سیاره است. در همه چیز وجود دارد، از مبلمان چرمی گرفته تا چرم و لوازم جانبی. هیچ چیز منحصر به فرد قابل توجهی در مورد آن ندارد، اما لازم نیست. این یک نوع چرم مناسب است که در جیب شما نیز سبک تر است.

از طرف دیگر، پوست گوساله از هر نظر به غیر از قیمت، بسیار لوکس‌تر است و به نوعی بهتر است. دانه سفت تر پوست گوساله باعث دوام قابل توجهی آن می شود در حالی که سبک تر و نازک تر از پوست گاو است. چرم گوساله همچنین به طور قابل توجهی در لمس نرم تر است.

پوست گوساله در مقابل پوست های دیگر

پوست گوساله در مقابل پوست بره:
پوست بره نزدیک ترین رقیبی است که ما به پوست گوساله داریم، چه از نظر نرمی و چه از نظر دوام. حتی بحث این نیست که کدام بهتر است، زیرا هر دو از مواد لوکس محسوب می شوند. با این حال، چند تفاوت بین این دو وجود دارد.

پوست بره دارای حس بسیار کره ای و نرمی است، حتی بیشتر از پوست گوساله. نازک و سبک وزن است و در عین حال در برابر باد و آب و هوای سرد بسیار موثر است و آن را برای ژاکت های زمستانی ایده آل می کند.

از طرف دیگر، پوست گوساله تعادل خوبی بین نرمی و استحکام سطح دارد و در شرایط سخت بسیار بهتر نگه می‌دارد. همچنین پوست گوساله در برابر خراش و خراش مقاوم‌تر است.

پوست گوساله در مقابل پوست های دیگر

پوست گوساله در مقابل پوست گوسفند:
اگر در مورد اصطلاحات کلی بازار صحبت می کنیم، به سختی تفاوتی بین پوست بره و چرم گوسفندی وجود دارد و بیشتر مکان ها از نام ها به جای یکدیگر استفاده می کنند. قبلاً شکاف بزرگی وجود داشت، اما از زمانی که تولیدکنندگان شروع به استفاده از صاف ترین پوست گوسفند کردند، این تمایز از بین رفت. از امروز، پیدا کردن ژاکت پوست گوسفندی که نرم تر و نرم تر از پوست بره باشد، تعجب آور نخواهد بود.

با این حال، یکی از زمینه هایی که پوست گوسفند شخصیت متمایز خود را دارد، دنیای ژاکت های قیچی است. به عنوان نسخه نازک تر و سنگین تر پوست بره، در برابر محیط های سرد بسیار مقاوم تر است. در مقایسه با پوست گوساله، پوست گوسفند برای دماهای سرد و مناظر یخی به شدت بهتر است.

پوست گوساله در مقابل پوست های دیگر

پوست گوساله در مقابل پوست بز:
چرم بزی جایگزین مناسبی برای چرم پوست گوساله است. پوست بز نیز در هنگام لمس نرم، مقاوم در برابر آب است و مانند پوست گوساله دارای دانه های سفت است. تنها تفاوت مهم بین این دو این است که پوست بز انعطاف پذیرتر است. بافت پوست بز نیز با پوست گوساله متفاوت است.

در پایان، هر دوی آنها برای ژاکت ایده آل هستند و ویژگی های کوچک خود را دارند. پرسیدن اینکه کدام یک بهتر است کاملاً اضافی است زیرا همه چیز به ترجیحات شخصی خلاصه می شود.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.