نخود مشکل گشایی که عامل موفقیت یک دختر در کنکور شد

همه نخودها مانند نخود مشکل گشا از غلاف آنها برای خوردن گرفته نمی شوند زیرا برخی از غلاف ها در واقع خوراکی هستند.

برای اینکه همه چیز برای آشپزهای خانگی معمولی گیج کننده تر شود، برخی از نخودها را می توان خام مصرف کرد در حالی که برخی دیگر باید پخته شوند.

در اینجا، ما تفاوت‌های بین نخود انگلیسی، نخود فرنگی، نخود برفی و شاخه‌های نخود را بیان می‌کنیم – به عبارت دیگر، نخود فرنگی فراوان.

قبل از اینکه به جزئیات هر نوع نخود تازه بپردازیم، مهم است که توجه داشته باشیم که هر سه با رشد به بلوغ شیرینی پیدا می کنند.

اگر برای مدت طولانی روی گیاه بماند، این قندها به نشاسته تبدیل می شوند تا نخودها فیبری و سفت شوند و طعم شیرین کمتری داشته باشند.

برای آشپز، این به معنای انتخاب نخودهایی است که تازه و جوان هستند – این زمانی نیست که بزرگتر بهتر است – و اخیراً چیده شده است.

این نخود که به نام نخود پوسته ای یا نخود باغی نیز شناخته می شود، همان نخودهایی است که منجمد می شوند. غلاف خورد نمی شود، فقط نخود داخلش خورده می شود.

یک پوند غلاف تقریباً یک فنجان نخود فرنگی می دهد. هنگام خرید نخود انگلیسی، به دنبال غلاف های سفت و گرد با طول حدود سه تا چهار اینچ باشید که رنگ سبز صاف و بدون لک دارند.

بلانچ کردن نخودفرنگی فقط یک یا دو دقیقه طول می کشد. مطمئن باشید که همه سر میز را با این ماکارونی آسان که در آن نخود انگلیسی نقش اصلی را ایفا می کند و برای جشن بعدی خود این ماهی قزل آلا باشکوه را با نخود فرنگی سرو می کند، خوشحال می کنید.

یک ترفند برای باز کردن یک بالشتک وجود دارد: ساقه را به سمت پایین بکشید تا آن را رشته کنید و به آرامی نخودهای متصل را بیرون بکشید. غلاف را کمپوست کنید یا در آب سبزیجات بهاره استفاده کنید.

ساقه های خوراکی، برگ ها و پیچک های مجعد گیاهان نخود دارای بافتی لطیف و طعم لطیف هستند که ارزش خریدن در بازار (یا برداشتن از باغ خود) را دارند.

ممکن است به آنها سبزی نخود نیز گفته شود و می توان آن را به صورت تازه در سالاد سرو کرد یا به سرعت تفت داد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.