پسته منابع غنی اسیدهای چرب غیر اشباع

آجیل منابع غنی اسیدهای چرب غیر اشباع، فیبر و پروتئین، همراه با بسیاری از ویتامین ها (ویتامین های E و B6، نیاسین یا اسید فولیک)، مواد معدنی (Mg، K و Cu) و سایر ترکیبات فیتوشیمیایی (stigmasterol، campesterol، resveratrol و catechins) هستند. )

(میز 1). پسته گلستان ۴۵۰ گرمی صادراتی جزو پنجاه غذای برتر با پتانسیل آنتی اکسیدانی بالا است (مرجع Halvorsen، Carlsen و Phillips11). علاوه بر این، پسته تنها مغزی است که حاوی مقادیر قابل توجهی لوتئین و زآگزانتین است(10).

بررسی حاضر اثرات بالقوه سلامتی ترکیبات موجود در پسته و همچنین شواهد اپیدمیولوژیک و بالینی را که از مزایای سلامتی مصرف پسته حمایت می کند، بررسی می کند.

ثابت شده است که پلی فنول ها، زانتوفیل ها و توکوفرول های پسته به سرعت در معده قابل دسترسی هستند، بنابراین امکان جذب در قسمت فوقانی روده کوچک را به حداکثر می رساند و در نتیجه به رابطه مفید بین مصرف پسته خام فله ای و پیامدهای مرتبط با سلامت کمک می کند.

اجزای زیست فعال پسته
آجیل و کیفیت رژیم غذایی
مطالعات اپیدمیولوژیک اخیر که در کودکان و بزرگسالان انجام شده است، ارتباط معناداری بین مصرف آجیل و نمره کیفیت رژیم غذایی بالاتر یا دریافت مواد مغذی بهبود یافته را نشان داده است (مرجع اونیل، کیست و فولگونی13، مرجع اونیل، کیست و نیکلاس14).

(10). در مقایسه با سایر مغزها، پسته احمد آقایی خام دارای چربی کمتر (بیشتر از PUFA و MUFA) و محتوای انرژی و سطوح بالاتر فیبر (هم محلول و هم نامحلول)، K، فیتواسترول، γ-توکوفرول، ویتامین K و کاروتنوئیدهای زانتوفیل (10) است.

اونیل و همکاران (مرجع O’Neil, Keast and Fulgoni13)، در مطالعه ای بر روی 13292 بزرگسال شرکت کننده در نظرسنجی ملی سلامت و تغذیه 1999-2004، مشاهده کردند که مصرف کنندگان آجیل درختی، به عنوان مصرف کنندگان بیش از 7.09 گرم در روز تعریف می شوند.

آجیل ها یا کره های آجیل درختی، به طور قابل توجهی دریافت بیشتری از چندین ماده مغذی مانند فیبر، ویتامین ها و مواد معدنی داشتند، و همچنین دارای امتیاز بالاتری در شاخص کل تغذیه سالم-2005 بودند.

به طور مشابه، در یک تجزیه و تحلیل شامل داده‌های پیوسته از بزرگسالان 2+ سال شرکت‌کننده در نظرسنجی ملی سلامت و تغذیه در سال‌های 1999-2000، 2001-02 و 2003-04، مصرف بیش از 08/7 گرم در روز با سلامت بیشتری همراه بود. مشخصات مواد مغذی و امتیاز بالاتر کل شاخص تغذیه سالم-2005 در مصرف کنندگان در تمام گروه های سنی.

علاوه بر این، مصرف کنندگان پسته شور زعفرانی گلستان  بزرگسال پروفایل ریسک متابولیک بهتری را نشان دادند.

  • منابع:
    1. Nutrition attributes and health effects of pistachio nuts
  • تبلیغات: 
  1. نحوه ی افزودن کود به محصولات در مزرعه
  2. زندگی مرفه را با این راهکار حاصل نمایید!
  3. میمونی با خوردن کرم از موهای زائد خود خداحافظی کرد!
  4. قاچاق عجیب سیم افشان از چین به ایران

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.