چرم بز بهترین چرم جهان

چرم بز که به طور سنتی چرم مراکشی نامیده می شود، اغلب به عنوان یکی از بهترین چرم های جهان در نظر گرفته می شود. از زمان شکسپیر برای صحافی استفاده می شد. به دلیل نرمی، انعطاف پذیری و استحکام آن شناخته شده است. این یکی از انعطاف پذیرترین چرم ها با دانه های طبیعی قابل مشاهده است که بهتر از هر پوست دیگری رنگ را جذب می کند.

به طور سنتی، بهترین انواع چرم بزی از مراکش تهیه می شد و به اروپا وارد می شد. در اوایل دهه 1900 کارخانه های دباغی در اروپا به متخصص در فرآوری چرم بز تبدیل شده بودند.

چرم بز مراقبت و پوشیدن

اگرچه چرم بز سخت و به طور طبیعی مقاوم در برابر آب است، اما باید مانند هر محصول لوکس دیگری از آن مراقبت کنید. اگر کیف پول خیس شد، آن را بگذارید تا به طور طبیعی خشک شود.

چرم بز مراقبت و پوشیدن

بهترین راه برای تمیز کردن چرم این است که آن را با یک پارچه نرم مرطوب و یا واکس چرم بوفالو پاک کنید، سپس بگذارید تا به طور طبیعی خشک شود. برای تمیز کردن چرم و از بین بردن ناخالصی ها می توانید از مقدار کمی از بالم چرم Ettinger استفاده کنید. استفاده از کمی موم اتینگر برای جلا دادن هر چند وقت یکبار به محافظت و تغذیه چرم کمک می کند تا اجناس شما برای چندین سال دوام بیاورد.

روش نگهداری از چرم بزی

به طور کلی، از نگهداری لوازم چرمی خود در شرایط بسیار مرطوب یا مرطوب خودداری کنید. اگر خیس شدند، آن ها را کنار بگذارید تا به طور طبیعی و به دور از منابع گرمای قوی خشک شوند. پس از خشک شدن، می توانید کمی واکس چرم بزنید. چرم به طور طبیعی یک ماده انعطاف پذیر است، بنابراین به راحتی تغییر شکل می دهد، که ممکن است بخواهید یا نخواهید.

در هر صورت، لطفاً از فشرده کردن لوازم چرمی خود (مثلاً در یک جیب تنگ) خودداری کنید زیرا این کار باعث تغییر شکل اجناس می شود و می تواند دوخت را تحت فشار قرار دهد. این نیز می تواند، به خصوص با ترکیب گرما، رطوبت و فشار، باعث شود چرم شما خیلی سریع خراب شود.

روش نگهداری از چرم بزی

چرم سفید چیزی است که باید به دقت از آن مراقبت شود. لطفاً این کیف چرم پول را از مواد غیر رنگی دور نگه دارید، این می تواند در شلوار جین رایج باشد. لطفاً چرم را دور از کرم دست، ضدعفونی کننده، عطر یا گریس و دور از هرگونه سطح تیز یا ساینده نگهداری کنید. اگر متوجه شدید که نقاط سیاه کوچکی ظاهر می شوند، به احتمال زیاد کثیفی هستند که روی سطح چرم نشسته اند و باید به آرامی با یک پارچه نرم با آنها برخورد کنید.

هرگز سطح را با پارچه خشک یا مرطوب مالش ندهید. اگر نخ ها شروع به تیره شدن کردند، لطفاً سعی نکنید آنها را تمیز کنید زیرا این کار فقط آنها را ضعیف می کند، در عوض از یک تکه گچ سفید استفاده کنید و به آرامی آن را روی نخ بکشید، این به روشن شدن آنها کمک می کند. اگر به خوبی از آن مراقبت کنید، می توانید سال ها از زیبایی این کیف پول سفید خالص لذت ببرید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.